Lekcje gry na flecie poprzecznym

Flet poprzeczny - bogactwo możliwości i technicza łatwość gry.

Flet poprzeczny — jeden z najpopularniejszych instrumentów dętych. Jest on zaliczany do grona instrumentów dętych drewnianych, jednak współcześnie przeważnie używa się egzemplarzy wykonanych w całości z metalu, dzięki czemu instrument obywa się bez częstej regulacji i jest mniej podatny na uszkodzenia, zmiany pogody i inne typowe dla instrumentów drewnianych przypadłości. Flet posiada charakterystyczny, ciepły dźwięk o lekkim brzmieniu. Jest bardzo przyjazny w nauce, już od pierwszego kontaktu, ma duże możliwości techniczne.
Dzięki specjalnym, dziecięcym wersjom tego instrumentu, naukę gry na flecie poprzecznym można rozpocząć już w wieku 6 lat. Młodszym miłośnikom tego instrumentu proponujemy rozpoczęcie nauki na flecie prostym, który stanowi doskonałą bazę dla przyszłego rozwoju umiejętności gry na flecie poprzecznym i innych instrumentach dętych.

Możliwość wypożyczenia fletu także w wersji dziecięcej.

Wypożyczenie fletu poprzecznego

W ofercie Mobilnej Szkoły Muzycznej znajdą Państwo możliwość wypożyczenia na wyłączność fletu w wersji odpowiedniej do wieku i wzrostu dziecka, a gdy Wasza pociecha wyrośnie z danego rozmiaru, automatycznie otrzymuje od nas większy instrument.

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY — mgr Iwona Sarwińska