Nauka gry na wiolonczeli

Poznaj piękno i urok gry na wiolonczeli.

Wiolonczela — nieco większa „siostra” skrzypiec o pięknej, ciepłej barwie dźwięku, tak bardzo przypominającej głos ludzki. Zachwyca słuchaczy już od przeszło 300 lat i nic nie zapowiada tego, aby kiedykolwiek miało się to zmienić. Jej szeroki wachlarz możliwości sprawia, że jest wspaniałym instrumentem zarówno do muzyki klasycznej jak i tej bardziej rozrywkowej.

Naukę gry na tym instrumencie można zacząć już wieku 3 lat, a to dzięki specjalnie zbudowanym mini wersjom „dorosłego instrumentu".
Od rozmiarów 1/16 i 1/8 (rozmiar tzw. przedszkolny), poprzez 1/4, 1/2, 3/4 (rozmiar szkolny) dochodzimy pełnowymiarowej wiolonczeli 4/4 lub jej nieco mniejszej wersji 7/8. I tak wiolonczela „rośnie” razem z naszym dzieckiem, co umożliwia naturalny rozwój na tym instrumencie i przeciwdziała kontuzjom (mogącym się pojawić w przypadku grania na zbyt dużym lub zbyt małym instrumencie).

Zawsze graj na instrumencie odpowiednio dobranym do wieku i wzrostu!

Wypożyczenie wiolonczeli

W ofercie Mobilnej Szkoły Muzycznej znajdą Państwo możliwość wypożyczenia na wyłączność instrumentu w rozmiarze odpowiednim do wieku i wzrostu dziecka, a gdy Wasza pociecha wyrośnie z danego rozmiaru, automatycznie otrzymuje od nas większy instrument.

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY — mgr Natalia Kasperczyk